چاپ روی پارچه چیست؟

با رویش روز افزون تکنولوژی تغییرات متعددی در صنعت چاپ بوجود آمده است . همینطور نیاز به تنوع در مد و چینش مدام اشخاص را به کردار ایده‌های تازه وادار نموده است . چاپ روی پارچه که به صورت دیجیتال انجام می گردد صنعت جدیدی است که کاربردهای آن را می‌توان در دیزان داخلی و پباده سازی جامه مورد بازدید نمود . بدین ترتیب خوی تنوع یکی‌از دلایلی است که صنعت چاپ روی پارچه را بیش تر از پیش مورد دقت عموم قرار داده است . درین مقاله همت ما به راین است که بتوانیم این صنعت تازه را با ارائه جزئیات به شما معرفی نماییم . با ما همراه باشید…

چاپ روی پارچه

چاپ پارچه تلفیقی از استعمال از مواد شیمیایی و دستگاه‌های مکانیکی است که به صورت دیجیتالی صورت می گیرد و امروزه گرایشی از تخصص هنر بدل شده است .

در چاپ روی پارچه آن چه که شما در سیستم خویش پباده سازی می کنید از دستگاه به روی پارچه منتقل میشود .

هنر چاپ روی پارچه برای نخستین دفعه در مملکت چین مورد استعمال قرار گزفت و تحت عنوان یک نوآوری دنیای هنر را متحول کرد . در بالا رنگ‌ها با به کار گیری از غلطک های چوبی به روی پارچه منتقل می شد .

امروزه دستگاه‌های چاپ پارچه دیرین جای خویش را به دستگاه‌های دیجیتال فوق توسعه یافته داده است و این دستور منجر شده که‌این صنعت پیوسته درحال ترقی باشد . صنعت چاپ پارچه انجام اکثری از امور در ساخت اسباب و اثاث متعدد ساده‌تر نموده است .

چاپ دیجیتال روی پارچه

در چاپ دیجیتال پارچه تمام فعالیت‌ها به صورت خودکار و سوای دخالت آدم صورت میپذیرد . اکثری از دستگاه‌های توسعه یافته چاپ پارچه با اخذ طرح مورد علاقه شما به صورت ظریف آن را روی پارچه منتقل می‌نمایند همینطور نوعی از دستگاه‌ها وجود دارا هستند که قابلیت و امکان پیاده سازی جزئیات را هم دارند , عموماً درین دستگاه‌ها از تکنولوژی رنگبندی میلیونی استعمال می‌گردد .

تفاوت این دسته چاپ با گونه نصفه خودکار که با دخالت دست انجام میگردد در‌این است که تمام امور به صورت کامپیوتری صورت می گیرد . براین اساس کافی است طرح متبوع به سیستم داده شود تا دستگاه بعد از کم آب شدن رنگ آن را به شما تحویل دهد .

اشکال چاپ روی پارچه

چاپ پارچه به جور کلی تقسیم می شود :

چاپ پارچه سنتی : درین دسته چاپ کلیه فرایند از جمله رنگرزی تا کم آب کردن طرح چاپی به صورت دستی صورت می‌گیرد .

چاپ امروزی : این گونه چاپ که به صورت تمام خود کار انجام می شود و به چاپ دیجیتال هم دارای اسم و رسم است . در‌این دسته چاپ روی پارچه همگی روند از انتقال طرح تا تراز تحویل پارچه به صورت تمام خود کار انجام می شود . چاپ روی پارچه به صورت چاپ دیجیتال از طریق های امروزی چاپ روی پارچه به شمار میرود .

چاپ پارچه سابلیمیشن

درین جور چاپ ابتدا طرح متبوع شما روی برگه مخصوصی چاپ می شود و توسط حرارت روی پارچه انتقال می یابد . برای خوبتر شدن کیفیت چاپ می بایست به دسته پارچه و صفحه انتقال طرح دقت داشت . بدین ترتیب هر چه محصول این دو خوبتر باشد جزئیات چاپ خوبتر قابل تماشا است و همینطور رنگ آن در قبال شستشو با استمرار خیس است .

چاپ بدون واسطه طرح یا این که DTG

در‌این گونه چاپ شما طرح متبوع خویش را به دستگاه می دهید و دستگاه آن را به صورت بدون واسطه روی پارچه چاپ می نماید . این دسته چاپ بیشتر مطلوب چاپ طرح روی بلوز است که نوعی از چاپ تمام دیجیتال به حساب آورده می شود .

امید است این مقاله کوتاه توانسته باشد , به قسمتی از سوالهای و گرفتاری های شما در گزینش روش چاپ مطلوب , امداد نموده باشد.

منبع:

http://chapgar.shoplogger.ir/post/4

https://bannerprinting.farsiblog.com/1399/05/12/%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3/

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s